TRForumlari.com

Geri git   TRForumlari.com > Genel Kültür ve Sanat Forumu
Hobi ve Uğraşlar
El sanatları kişinin kendi elleriyle üretimde bulunduğu hobi ve faaliyetleri kapsayan bir sanat dalıdır. Bu üretim zevk ya da ticari amaçlı olabilir. Bazı el sanatları yüzyıllardan beri geçerli olan geleneklere dayanmaktadır. El Sanatları insanoğlu var olduğundan beri tabiat şartlarına bağlı olarak ortaya çıkmıştır. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak, giyinmek ve korunmak amacı ile ilk örneklerini vermiştir. Daha sonra gelişerek çevre şartlarına göre değişimler gösteren el sanatları, ortaya çıktığı toplumun duygularını, sanatsal beğenilerini ve kültürel özelliklerini yansıtır hale gelerek "geleneksel" vasfı kazanmıştır.
Gönderen: Emrehan
26 Aralık 2020 son yazılan Mesajı göster

Konular: 23
Mesajlar: 23

23 23
Modern ev dekorasyonu son dönemlerde en çok tercih edilen tarzlar arasında yer alıyor. Hem tasarımcılar hem de dekorasyon yaptırmak isteyenler mevcut alanların yapısını bozmadan dekorasyon değişikliği yapmak istedikleri zamanlarda da modern ev dekorasyonu önerileri ön plana çıkıyor. Özellikle evinizin köklerine sadık kalacak, mimarisini değiştirmeden yapmak istediğiniz değişikliklerde modern ev dekorasyonu kolay uygulanabilirliği ve işlevselliği ile dikkatinizi çekecek. Dilerseniz hem yaşam alanlarının orijinal yapısını koruyabilir dilerseniz de baştan aşağı bir değişim ile evinizi yenileyebilirsiniz. Klasik alanlara yapılan dokunuşlar evinizin vintage havasını korurken yeni fikirleri de başarılı bir şekilde kullanmanıza yardımcı olabilir. Oldukça bohem bir terasa sadece birkaç parça mobilya ekleyerek daha modern ve etkileyici bir görünüm elde edebilirsiniz. Modern ev dekorasyonunun en temelinde yer alan denge unsuru bu tarzın kolay bir şekilde uygulanmasını sağlar. Siz de 10 adımda yaşam alanlarınızda çok büyük değişimler yapmadan modern bir görünüm elde edebilirsiniz.
Gönderen: SivasLı
13 Şubat 2022 son yazılan Mesajı göster

Konular: 57
Mesajlar: 57

57 57
Denizcilik, deniz ile bağlantısı olan tüm uğraşlara genel olarak verilen isim. Genelde, deniz taşıtlarında sefer yapmak, gemi işletmeciliği ve deniz sporlarına yönelik kullanılır.
Gönderen: Latte
08 Eylül 2021 son yazılan Mesajı göster

Konular: 29
Mesajlar: 69

29 69
Avcılık, başlangıçta insanların karınlarını doyurmasına yönelik olan bir faaliyet. İlk insanlar ovalarda dolaşırken toplayabildikleri bitkiler ve kovalayıp yakalayabildikleri küçük hayvanlarla beslenmişlerdir. Kaplan köpekbalığı avcılığı Sadece insanlar avlanmaz Leopar avı Taş Devri insanları, binlerce yıl boyunca avcılıkla yaşamlarını sürdürdüler. Mağaralarda barındılar, keskin ve sert taşlardan silahlar yaptılar. Ok, mızrak ve topuzla mamut, rengeyiği ve ayı gibi büyük hayvanları avladılar. İnsanlar hayvanlar kadar güçlü ve çevik değildi, ama zekâları, silah yapma yetenekleri avcılıkta başarılı olmalarını sağladı. Ayrıca bu ilk insanlar, kendilerine avcılıkta yardımcı olması için köpek gibi bazı hayvanları da eğittiler. Çoğu zaman bir geyik ya da yabani at sürüsünü bir uçuruma doğru sürüp avladıklarında, bütün topluluğa yetecek kadar yiyecek elde etmiş oluyorlardı. İnsanlar karınlarını doyurmak için ekip biçmeyi ve hayvan yetiştirmeyi öğrendikten sonra da avcılığı sürdürmüşlerdir.
Gönderen: SivasLı
28 Şubat 2022 son yazılan Mesajı göster

Konular: 13
Mesajlar: 13

13 13
Balık Forum - Balıkçılık; denizlerde, göllerde ve akarsularda balıkların ve diğer deniz canlılarının çeşitli yöntemlerle avlanmasıdır. Balıkların yanı sıra midye, karides, ıstakoz, pavurya, istiridye ve ahtapotun, hatta balina gibi deniz memelilerinin avlanması da balıkçılık kapsamına girer. Gölet, havuz ya da denizlerdeki suni tesislerde balık ve diğer deniz hayvanlarının üretilmesi de balıkçılığın bir parçasıdır.
Gönderen: SivasLı
13 Şubat 2022 son yazılan Mesajı göster

Konular: 50
Mesajlar: 50

50 50
İnsanoğlunun doğasında yer alan dans, iki ayağının üzerinde durduğu günden bu yana gelişim göstermeye devam ediyor. Peki, dans türleri nelerdir? Dans çeşitleri, isimleri ve özellikleri hakkında bilgiler. Dans etmek formda kalmayı sağlama, zihinsel gücü arttırma, stres ile mücadele etme ve özgüveni arttırmanın en güzel yollarından bir tanesidir. Eğer siz de bu eğlenceli aktivite hakkında daha çok şey öğrenmek ve hayatınızı renklendirmek istiyorsanız forumumuzu takip edin.
Gönderen: SivasLı
10 Temmuz 2022 son yazılan Mesajı göster

Konular: 16
Mesajlar: 16

16 16
Fotoğrafçılık aslında çok derin anlamlar çıkarabileceğimiz bir sanat türüdür. Fotoğrafçılık nedir? sorusu için verebileceğimiz en güzel yanıt; kişinin gördüğü bileşenleri kendi altyapısal desteği sayesinde belirli tekniklerle görsel sanata dönüştürmesidir.  Daha teknik bir ifade ile Fotoğrafçılık, fotoğraf makinesi kullanarak ışığı hassas bir yüzey üzerine kaydederek görüntü oluşturmaya denir. Estetik yönü dikkate alındığında bir sanat olarak kabul edilir. Dijital çağ ifadeleriyle anlatmak istersek, bir elektronik görüntü sensöründe fotoğraf, her bir piksele elektrik yüklenmesi ve elektronik olarak bu fotoğrafın işlenmesi sonucu oluşur.
Gönderen: SivasLı
09 Temmuz 2022 son yazılan Mesajı göster

Konular: 9
Mesajlar: 9

9 9

Yeni Konu aç
Hobi ve Uğraşlar
  Son Mesaj Cevaplar Görüntüleme
Bu forumda Mesaj bulunamamıştır
Yeni Konu aç

Seçenekler Arama