Geri git   TRForumlari.com > Genel Kültür ve Sanat Forumu
Sağlık Köşesi
Plastik Estetik Cerrahi (1 Kişi İçerde)
Plastik Estetik Cerrahi - Estetik cerrahi kişinin dış görünüşündeki problemleri gidererek daha mutlu, daha kendine güvenli, çevresiyle ve kendisiyle daha barışık olmasına yardımcı olur. Elbette mutluluk ve kendine güven sadece estetik güzellikle olmaz, ancak çok önemli faktörlerden biridir.
Gönderen: Unique
29 Mayıs 2022 son yazılan Mesajı göster

Konular: 112
Mesajlar: 112

112 112
Alternatif tıp ya da tamamlayıcı tıp, en temelde bitkilerden elde edilen karışımlarla hastayı tedavi etme yöntemine dayanır. Ancak yalnızca bu demek değildir. Ayrıca fitoterapi, mezoterapi, sülük tedavisi, ozon uygulaması ve akupunktur gibi uygulamaları da içeren, modern tıbbı destekleyici ve tamamlayıcı yöntemlerdir. Alternatif tıp, her ne kadar alternatif kavramı kullanılarak tanımlansa da modern tıp yöntemlerine bir alternatif olamaz ve de olmamalıdır. Öte yandan modern tıp uygulamalarının tamamlayıcısı olarak faydalanılabilir. Dolayısıyla alternatif tıp yöntemi, aynı zamanda tamamlayıcı tıp yöntemi olarak da adlandırılır. 
Gönderen: Unique
29 Mayıs 2022 son yazılan Mesajı göster

Konular: 339
Mesajlar: 349

339 349
Göz ve göz sağlığı koruması gereken önemli organ ve durumdur. Göz yorgunluğu, göz hastalıklarını tetikleyen önemli unsurlardan bir tanesidir. Uzun süreli bilgisayar, telefon yani mavi ekrana bakmak göz sağlığını bozan durumlardır. Biz de sizin için göz yorgunluğu ve göz sağlığı hakkındaki bilgileri sizin için derledik. 

Konular: 95
Mesajlar: 97

95 97
Kalp sağlığı, kişinin sağlıklı olması ve vücudunun zinde kalabilmesi için oldukça önemlidir. Vücutta yer alan tüm organlara kan iletmekle görevli olan kalbin rahatsızlanması, diğer organların çalışmasında aksamalara neden olabilir. Bu yüzden kalp sağlığının korunması için kontrollerin düzenli yapılması, sağlıklı besinler tüketilmesi ve hareketli bir yaşam tarzı benimsenmesi gereklidir.
Gönderen: Unique
29 Mayıs 2022 son yazılan Mesajı göster

Konular: 117
Mesajlar: 119

117 119
Diş sağlığı için sadece dişlerimizi düzenli fırçalamak ve bakım yapmak yetmeyebiliyor. Güçlü bir sindirim sisteminin başlangıç noktası olan ağız ve dişler için öncelikle dişlerimize iyi gelen besinleri de tercih etmeliyiz.
Gönderen: Ayşe
24 Kasım 2022 son yazılan Mesajı göster

Konular: 199
Mesajlar: 202

199 202
Ruh Sağlığı ve Psikoloji (13 Kişi İçerde)
Ruh sağlığı, duygusal, psikolojik ve sosyal refahımızı içerir. Nasıl düşündüğümüzü, hissettiğimizi ve davranacağımızı etkiler. Ayrıca, stresle nasıl başa çıkacağımızı, başkalarıyla nasıl ilişki kuracağımızı ve seçim yapabileceğimizi belirlemeye yardımcı olur. Ruh sağlığı, çocukluk ve ergenlikten yetişkinliğe kadar yaşamın her aşamasında önemlidir. (Dünya Sağlık Örgütü) ise ruh sağlığını “Bireyin kendi yeteneklerini gerçekleştirdiği, yaşamın normal stresleriyle başa çıkabileceği, verimli ve verimli çalışabileceği ve kendi topluluğuna katkıda bulunabileceği bir refah durumu.” olarak tanımlar. Ruh sağlığı ve hastalıklarının bir diğer adı psikiyatridir.
Gönderen: Karsu
03 Nisan 2023 son yazılan Mesajı göster

Konular: 1426
Mesajlar: 1439

1.426 1.439
İlk Yardım Nasıl Yapılır? Önemi Nedir? İlk yardım esnasında öncelikli amaç, hayati tehlikenin ortadan kaldırılması ve kazazedenin yaşamsal fonksiyonlarının sürdürülmesinin sağlanmasıdır. İlk yardım kapsamında yapılan müdahaleler mutlaka ilk yardım eğitimi almış bir kişi tarafından uygulanmalıdır.  Doğru ve bilinçli şekilde uygulandığında, yaralanmanın etkisini önemli ölçüde azaltan ve hayati durumların ciddiyetini ortadan kaldıran ilk yardım, zamanla yarışılan kritik anlarda ciddi önem taşır. Öngörülemez durumlarla mücadele etmek için her daim yeterli malzemeye sahip, eksiksiz içeriği bulunan ve erişilebilir bir ilk yardım dolabı ya da çantası olması son derece önemlidir. 
Gönderen: Barbi
24 Ocak 2022 son yazılan Mesajı göster

Konular: 88
Mesajlar: 88

88 88
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü, çocuk cerrahisi, çocuk kardiyolojisi, çocuk ve erken psikiyatrisi, çocuk hematolojisi, çocuk nefrolojisi, çocuk immolojisi ve alerji hastalıkları, çocuk onkolojisi, çocuk ürolojisi, çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme, Çocuk Endokrinolojisi ve çocuk yoğun bakımı alanında hizmet verir. Çocukların gelişim süreçlerinin takibinde ve sağlık problemlerinin iyileştirilmesi sürecinde en modern yaklaşımlar benimsenir ve bu sayede gerçekleştirilen işlemlerin başarı oranının maksimum orana ulaşması amaçlanır.
Gönderen: Unique
29 Mayıs 2022 son yazılan Mesajı göster

Konular: 271
Mesajlar: 271

271 271
Kadın sağlığı, pek çok benzersiz açıdan erkeklerinkinden farklıdır. Kadın sağlığı, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından sağlığın "yalnızca hastalık veya sakatlığın olmayışı değil; fiziksel, zihinsel ve sosyal yönden tam bir iyilik hâli" olarak tanımlandığı toplum sağlığına bir örnektir. Genellikle kısaca kadınların üreme sağlığı olarak ele alınırken birçok grup, kadınların genel sağlığına ilişkin daha geniş bir tanım için tartışmakta ve daha iyi bir şekilde "kadının sağlığı" olarak ifade edilebilir.
Gönderen: Unique
29 Mayıs 2022 son yazılan Mesajı göster

Konular: 90
Mesajlar: 90

90 90
Sağlığa Dair Her Şey (3 Kişi İçerde)
Sağlığa Dair Her Şey - 1-‘İğne haptan daha tesirlidir.’ Değildir. duruma göre etkinlikler değişir. 2- ‘Çok ilaç almak insanı zehirler.’ Zehirlemez. Yanlış ve bilinçsiz ilaç kullanmak, doktor kontrolünde olmadan ilaçlar almak zarar verir. 3- ‘Antibiyotik ateş düşürür.’ Düşürmez. Aşırı ve doktor kontrolü olmadan yapılan antibiyotik kullanımı hem kamu sağlığı hem de sizin sağlığınız için büyük zararlar oluşturabilir. 4- ‘Sağlıklı insan doktora gitmez.’ Gider. Düzenli kontrol önleyici hekimliğin temelidir. Erken tedavi ancak sağlıklı olduğunuzu düşünürken doktora giderseniz gerçekleşebilir. 5- ‘İyi doktor sen bir şey demeden hastalığını anlar.’ Anlamaz. Doktorlara semptomlarınızla ilgili maksimum bilgiyi vermeye çalışın. 6- ‘İyi doktor çok tahlil istemez.’ İster. Doktorlar gerekli gördükleri sürece daha iyi teşhis için pek çok tahlil isteyebilir.
Gönderen: Giant XTR
08 Ekim 2022 son yazılan Mesajı göster

Konular: 818
Mesajlar: 840

818 840
Organik Yaşam Nedir? Nereden Başlamalısınız? Araştırmalar, batı dünyasındaki çoğu insanın temelini oluşturan geleneksel yaşam tarzına göre daha organik bir yaşam tarzı benimsemenin faydalarını göstermiştir. Buna rağmen, tamamen organik bir yaşam tarzını benimseme görevi göz korkutucu, pahalı ve çok zor olarak görülebilir. Organik gıda ve diğer organik ürünleri (kişisel bakım ve temizlik ürünlerini düşünün) hayatlarına dahil etmenin olası faydalarını fark eden birçok insan, başlangıçta biraz zorlanabilir. Bu yüzden organik yaşamı benimseyebilmek için öncelikle bebek adımları atın. Sağlığınızdaki, ruh halinizdeki ve enerji seviyelerinizdeki herhangi bir değişimi fark ettiğinizde ve bir kez bunu yaptığınızda, bir sonraki seviyeye geçmek için motive olduğunuzu göreceksiniz.
Gönderen: Besra
26 Temmuz 2023 son yazılan Mesajı göster

Konular: 22
Mesajlar: 22

22 22
Beslenme Nedir? Beslenme, canlılığın gereklerini yerine getirmek için gerekli olan maddeleri, canlı dışı ortamdan edinme faaliyetine verilen isimdir. Sağlığı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitesini yükseltmek için vücudun gereksinimi olan besin öğelerini yeterli miktarda ve uygun zamanlarda almak için bilinçli yapılması gereken bir davranıştır. Sağlıklı Beslenme Nedir? Sağlıklı beslenme vücudumuzu oluşturan hücrelerin doğru ve düzenli çalışabilmesi için gerekli olan besin öğelerini (karbonhidrat, protein, yağ, vitamin, mineral ve su)yeterli ve dengeli miktarda almaktır. Sağlıklı beslenme yeterli ve dengeli beslenme ile bedensel sağlığın korunduğu bir disiplindir. Diyet Nedir?  Diyet, temelde bir insan ya da başka bir organizma tarafından tüketilen veya tüketilmeyen yiyeceklerin toplamıdır. Belirli besinleri ağırlıklı yeme düzenine diyet adı verilmektedir. Sağlıklı Beslenme Neden Önemlidir? Sağlıklı yaşamın temel kuralı besinlerin dengeli ve yeterli ölçüde alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılmasıdır. Vücudun büyümesi, yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan enerji ve besin öğelerinin her birinin yeterli miktarlarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılmasına “YETERLİ VE DENGELİ BESLENME” denir. Sağlığın korunmasında ve hastalıkların önlenmesinde yeterli ve dengeli beslenme temeldir. Besin öğelerinin vücuda yetersiz, aşırı ya da dengesiz miktar ve sıklıkta alınması sağlıklı beslenme rutinini bozarak kişinin başta fiziksel durumu olmak üzere tüm yaşamsal parametrelerini negatif yönde etkileyebilir.
Gönderen: Giant XTR
26 Kasım 2022 son yazılan Mesajı göster

Konular: 1
Mesajlar: 1

1 1

Yeni Konu aç
Sağlık Köşesi
  Son Mesaj Cevaplar Görüntüleme
Bu forumda Mesaj bulunamamıştır
Yeni Konu aç

Seçenekler Arama